Menü Kapat

Önemli Duyuru

Sevgili Piratçılar.

 2019 eylül ayında geçerleştireceğimiz Avrupa şampiyonasına katılım konusunda çok sayıda talep ve soru alıyoruz.

Öncelikle bilinmesi istediğimiz konu, bu şampiyona yüksek önem taşıyan bir yarış olup hem ülke hemde bu sınıfın sporcuları olarak bir prestij meselemizdir. Uluslararası otorite de bu yarışa çok önem veriyor ve gerek hazırlıkları gerek yapılanları yakından takip ediyor. Bu sebeple şampiyonanın ruhuna ve ülkemizin prestijine zarar verebilecek herhangi bir uygulamanın içinde olamayacağız.

Bu şampiyona, sadece bu sınıfa gönül vermiş ve yıllar içerisinde bu sınıfta kendine yer edinmiş Pirat sınıfı sporcularına açık olacaktır.

Son yaptığımız yıl sonu değerlendirme toplantısında duyurduğumuz geçen sene ranking de kendine yer bulmuş 32 takımın bu şampiyonada yer alabileceği bilgisini yanlış değerlendirmelere ve başkaca sorulara yer bırakmayacak şekilde açıklamak istiyoruz.

Öncelikle bu şampiyonanın sportif kalitesi bizim en büyük önceliğimizdir.

Ayrıca sahip olduğumuz 32 teknelik kota TYF Pirat komitesinin yoğun ısrarı ve çabaları sonucunda IPA nın bize yaptığı bir jesttir. Bunun suistimal edilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.

Katılım sayımızda 32 tekneyle (dümenci) sınırlıdır.

Herhangi bir sebeple klüp ve/veya tekne değiştirmiş ekipler olduğunu duyuyoruz. 2018 senesinde ranking deki 32 tekne içerisinde yer almış dümenci, Avrupa şampiyonasına giriş hakkına sahiptir. Bu ekiplerin bıraktıkları teknelerle yarışa girmek isteyen 32 teknelik listenin dışındaki ekipler veya dağılan ekiplerden 2018 ranking de yer almış flokçular, ranking de yer almamış bir dümenci ile ekip oluşturmak suretiyle  yada dümenci olarak ekip oluşturmak şartıyla Avrupa şampiyonasına katılamayacaklardır.Dümencilerin hangi şartlarda ekip değişikliği yapabileceği 2019 Avrupa şampiyonası seçilme kriterlerinin 2.g ve 2. h maddelerinde açıkca belirtilmiştir. Ayrıca 2019 seçilme kriterlerine uyan 9 ekip dışında ki ekiplere millilik belgesi verilmesi konusu TYF nin yapacağı çalışmanın sonucunda kesinlik kazanacaktır.

Yukarıdaki açıklamalara ek olarak, şampiyonaya giren tüm teknelerin yerli yabancı ayrımı yapılmaksızın ölçüden geçme zorunluluğu vardır.

Kayıt ücreti ve 3. Şahıs mali mesuliyet sigortası da dahil olmak üzere şampiyonaya katılım için gerekli tüm formalitelerin eksiksiz yerine getirilmesi de şarttır. Ve istisna yapılmayacaktır.Son paragrafta yer alan konular yakın zamanda  yapılacak klinik toplantısında ele alınacaktır.

Saygılarımızla

TYF Pirat Komitesi