Menü Kapat

Türkiye Pirat Ligi’nin 1. Ayak Yarışları Tamamlandı.

2019 yılında Türkiye’de yapılacak olan Avrupa Pirat Şampiyonasına katılacak milli takım seçmelerine puan veren ve toplam 7 ayak 30 yarıştan oluşan TYF Pirat ligi 1.ayak yarışı 26/27 Mayıs tarihinde Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

19 piratın start aldığı yarışlarda toplamda 3 yarış gerçekleştirildi. 2 gün boyunca yağmur ve sert rüzgar altında yapılan yarışlar sonrasında piratçılar Pazar akşamı yapılan ödül töreninde ödüllerini aldılar.

Ödül töreninde konuşan TYF Pirat Birliği Başkanı Burçin Ahıskal 2019 Eylül ayında yapılacak Avrupa Pirat şampiyonasının Bayramoğlu Yelken kulübünün ev sahipliğinde yapılacağının müjdesini verdi ve bu organizasyon için Pirat birliği yönetimi olarak çalışmalara başladıklarını söyledi,

Bayramoğlu Yelken Kulübü Başkanı Prof. Dr. Feridun Vural ise Kulüplerinin böyle bir şampiyona için hazır olduğunu ve ​Türkiye Yelken Federasyonu’nun katkıları ile çok güzel ve Avrupa standartlarında bir yarış organize edeceklerini söyledi.

TYF Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Öktem Kalaycıoğlu ise bu şampiyonadan dolayı çok heyecanlı olduklarını ve organizasyonun güzel geçmesi için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını dile getirdi.

Yarışmada derece alan sporculara ödülleri TYF Genel Koordinatörü Öktem Kalaycıoğlu tarafından verildi.

Fotoğrafların devamı için tıklayınız.